Connect with us

Crna Gora

Što pre pronaći odgovorne za lažne uzbune !!!

Saopštenje za javnost: Socijalistička narodna partija Crne Gore poziva nadležne institucije, prije svih Upravu policije i Agenciju za nacionalnu bezbjednost, da učine sve kako bi se pronašli i procesuirali oni koji su još jednom uzbunili javnost dojavama o bombama u školama u većem broju crnogorskih gradova, kao i u zgradama opština Nikšić, Bar, Bijelo Polje, Berane i Tivat.

Izražavamo duboku zabrinutost zbog ovih dešavanja, naročito zato što se ponovo prijeti našoj djeci i što im se onemogućava siguran boravak u obrazovnim ustanovama. Nevjerovatno je da se u kratkom periodu ovakva situacija ponavlja, a da nemamo odgovor od nadležnih organa o čemu se radi i zašto još uvijek niko nije procesuiran tim povodom.

Djeca su nešto najsvetije i najvrednije što imamo i ne smijemo dozvoliti da njihov mir i bezbrižnost budu bilo čime narušeni.

Crnogorsko društvo mora pronaći snagu i način da odgovori na ove i slične izazove i da zaštiti svakog građanina, a posebno naše najmlađe. Zato pozivamo nadležne organe da daju svoj puni doprinos kako bismo izgradili sigurno društvo u kojem ovakva dešavanja više neće biti moguća.

Crna Gora

Predviđanja Džordža Soroša 2003. godine: „Kosovo ne može ostati deo Srbije, sprovesti referendum o državnom statusu Crne Gore“

Photo: Unsplash

Američki biznismen Džordž Soroš izneo je neka predviđanja 2003. godine o Kosovu i Metohiji, kao i o situaciji sa Crnom Gorom.

Naime, američki biznismen i osnivač Fonda za otvoreno društvo Džordž Soroš rekao je tada da, „dugoročno gledano“, Kosovo ne može ostati deo Srbije.

On je dodao da se Kosovo za nezavisnost mora kvalifikovati time što će razviti sistem zaštite manjina, posebno srpske.

Američki biznismen osvrnuo se tada i na krizu sa Crnom Gorom, i rekao da bi trebalo sprovesti referendum.

On je smatrao da bi nakon roka od tri godine, predviđenog Beogradskim sporazumom, trebalo održati referendum o državnom statusu Crne Gore.

Srbija i Crna Gora kao država stvorena je, prema njegovim rečima, kako bi se odložilo pitanje statusa Kosova.

On je tada ukazao da postoje teškoće u funkcionisanju takve zajednice.

Soroš je, takođe, smatrao da bi Evropska unija (EU) napravila veliku grešku ukoliko bi prisiljavala Srbiju i Crnu Goru da ostanu zajedno.

On je tada najavio da na Balkanu postoje još neka nerešena pitanja i da EU treba da identifikuje te probleme.

Soroš je ponovio da misli na status Kosova, odnos Srbije i Crne Gore, ali i na uređenje Bosne i Hercegovine u okviru Dejtonskog sporazuma.

Takođe, on je tada kritikovao i američku admmistraciju zbog zahteva da se državljani te zemlje izuzmu od odgovomosti pred Međunarodnim krtvičnim sudom u Hagu.

„Smatram da je američka vlada po ovom pitanju kratkovida i zlonamema“, kazao je tada Soroš.

On je tadašnju američku politiku uporedio sa „politikom osiromašenja suseda 30-ih godina prošlog veka, za vreme recesije“.

Takođe, prognozirao je da će to negativno uticati na globalnu ekomomiju, iako Evropa ne može da zauzme američko mesto u svetskoj ekonomiji.

I. S.

Continue Reading

Sponzorisano

Oznake

Istaknuto na YouTube




U trendu