Aktuelno
Jesti sir svaki dan – da li je zdravo i koje su posledice?

Sir je ukusna mlečna poslastica koja se često konzumira samostalno ili kao sastojak raznih jela, ali da li ste se zapitali kakve bi mogle da budu posledice svakodnevnog konzumiranja sira?
Eat This piše šta se dešava u vašem telu kad svakodnevno konzumirate ovaj mlečni proizvod.
Povećani unos kalcijuma: Sir je izvor visokokvalitetnih proteina i kalcijuma, ključnog za zdrave kosti. Istraživanja pokazuju da kalcijum ne samo da održava kosti već može i pomoći u prevenciji određenih vrsta raka, snižavanju krvnog pritiska, sprečavanju preeklampsije i može vam pomoći da održavate zdravu telesnu težinu.
Moguće smetnje s varenjem: Ako ste netolerantni na laktozu, sir može da izazve probleme s varenjem poput nadutosti, gasova i proliva.
Dobra vest je da je sir značajno manje bogat laktozom od mleka i jogurta. Tvrdi, zreli sirevi imaju najmanje laktoze i obično se dobro podnose u malim količinama.
Poboljšanje mikrobioma creva: Određene vrste sireva, poput čedra, mogu da pruže korisne probiotike koji podržavaju zdravlje crevnog sistema.
Potencijalno smanjenje rizika od bolesti srca: Iako je sir bogat zasićenim mastima, istraživanja sugerišu da konzumacija sira ne mora nužno da poveća rizik od bolesti srca.
Štaviše, jedno istraživanje objavljeno u časopisu Lancet, koje je uključilo 135.000 učesnika iz 21 zemlje, nije pronašlo nikakvu povezanost između unosa mlečnih proizvoda, uključujući sir, i rizika od bolesti srca ili većih koronarnih problema. U stvari, istraživanje je izvestilo da su osobe koje su unosile više od jedne porcije mlečnih proizvoda s punim ili niskim udelom masti dnevno imale smanjen rizik od bolesti srca, srčanog udara ili smrti od bolesti srca.
Podrška oporavku mišića nakon vežbanja: Sir je izvor proteina koji može pomoći u oporavku mišića nakon vežbanja.
Kontrola kalorijskog unosa: Treba paziti na količinu sira koju unosite jer je bogat kalorijama te ga je lako preterano konzumirati. Osigurajte da sir kombinujete s drugim zdravim namirnicama i sastojcima poput integralnih žitarica, sušenog voća, povrća i zelene salate.
Na kraju, sir može biti koristan dodatak uravnoteženom načinu ishrane, ali treba paziti na porcije zbog kaloričnosti i sadržaja zasićenih masti.
Aktuelno
Zimski detoks u samo 6 koraka

Zimski detoks u samo 6 koraka ono što je svima potrebno u sezoni praznika i jake hrane, kao i slabije fizičke aktivnosti.
Osim što će vam pomoći da izgledate savršeno, detoks će omogućiti vašem telu da se oslobodi toksina, prenosi hellomagazin.rs. Zato, dobro proučite sledećih 6 koraka i za nekoliko dana bićete oduševljeni rezultatima.
Pravilno se hidrirajte
Polako konzumiranje vode preko dana dopušta vašem telu da najbolje iskoristi ovaj eliksir prirode u svoju korist, stoga pijte vodu i između obroka. Koliko je potrebno popiti čaša vode dnevno zavisi od mnogo faktora. Zato, ako vežbate, pijete puno kofeina ili planirate dan da provedete na suncu, svakako povećajte unos vode. Prednosti vode za naš organizam su beskrajne: detoksikacija, gubitak težine, smanjen osećaj slabosti, prevencija glavobolje i bolja probava.
Pijte „pametniju“ vodu
Voda s limunom odlična je zamena za sokove. Limun se, iako po prirodi kiseo, u našem telu pretvara u alkaloid. Preporučujemo da ujutro na prazan želudac popijete toplu ili mlaku vodu s limunom koja će vaše telo hidrirati i pritom pročistiti jetru.
Dodajte kokosovo ulje
Započnite ili završite dan s jednom kašičicom kokosovog ulja. Poznato je da ubrzava metabolizam i reguliše rast Kandide u telu. Kokosovo ulje odlično je u kafi, čaju ili smutiju, piše portal „Wall“.
Postite 12 sati
Najidealnije bi bilo da između večere i doručka postite punih 12 sati. Prvih 6-8 sati nakon večere vaše telo je fokusirano na varenje hrane. Poslednja četiri sata posvećuje se čišćenju organizma te je upravo to vreme najefektivnije za sagorevanje masnoća.
Spavajte u potpunom mraku
Velika većina nas nije ni svesna svih predivnih benefita sna i nažalost ne iskorišćavamo ga dovoljno. Investirajte u tamne zavese i zaustavite jutarnje svetlo koje vas budi (uključujući i uličnu rasvetu, mobilni ili TV). Prednosti sna su: regulisanje hormona, suzbijanje apetita, ublažavanje niova stresa, ublažavanje depresije, podsticanje kreativnosti i poboljšanje pamćenja i sveukupnog pozitivnog pogleda na život.
Suvo četkanje kože
Samo odvojite nekoliko minuta kako biste očetkali kožu ili ujutru ili uveče (najbolje bi bilo pre tuširanja). Ovako ćete kožu osloboditi mrtvih ćelija i dozvolili joj da slobodno diše. Takođe, na ovakav način stimulišete protok krvi u telu i pojačavate limfnu drenažu koja potencijalno može da smanji celulit.
(b.i)
Sponzorisano
Sponzorisano

„Ruska salata“ nije ruska, ali zato salata „vinegret“ jeste (RECEPT)

Zimski detoks u samo 6 koraka

Strana na kojoj spavate može imati uticaj na kvalitet sna i jačanje mozga

Džudisti Beograda evropski klupski prvaci

Rukometašice Srbije pružile jak otpor Nemačkoj

Umro glumac Rajan O’Nil

Remi TSC-a i pobeda Crvene zvezde

Poznati pevač se povlači sa scene da bi se posvetio veri

Pet trikova koji će vam pomoći da ne odustanete od vežbanja

Milan Burda objavio video spot za pesmu „Jesen je“

Milan Burda – Ko te voli više nego ja

Makeba: Pesma koja je osvojila svet i Srbiju

Srušio se most u Mrčajevcima; Spasojević: Sve snage usmerene na evakuaciju i spasavanje ljudskih života

Predrag Daničić objavio video za „Oath Of Silence“

Dušan Petrović ima novi video – pogledajte „De Bop“!

Muzička industrija 10 – Direktor ZIS Vladimir Marić

Muzička industrija 9 – Rodoljub Stojanović

Muzička industrija 8 – Ana Stanić
Oznake
Istaknuto na YouTube
U trendu
- Hrana34 minuta ago
„Ruska salata“ nije ruska, ali zato salata „vinegret“ jeste (RECEPT)
- Aktuelno16 sati ago
Pet trikova koji će vam pomoći da ne odustanete od vežbanja
- Aktuelno4 sata ago
Strana na kojoj spavate može imati uticaj na kvalitet sna i jačanje mozga
- Aktuelno2 sata ago
Zimski detoks u samo 6 koraka
- Magazin22 sata ago
Osećanje da smo nesrećni može nas učiniti starijim nego što jesmo
- Aktuelno7 dana ago
Koliko treba da vežbamo da bismo „poništili“ ceo dan sedenja?
- Kultura5 dana ago
ZLATNE GODINE #38: Woody Guthrie