Connect with us

Politika

Viktor Orban: „Dok Srbija ne uđe u Evropsku uniju, ima pravo da sedi na dve stolice“

Photo: Unsplash

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da iako bi sporazum Srbije o slobodnoj trgovini sa Kinom bio nespojiv sa članstvom u EU, Beograd ima pravo da „sedi na dve stolice“.

Orban je, na konferenciji predsednika parlamenata Jugoistočne Evrope u Budimpešti, rekao da postoji grupacija u Evropskoj uniji koja proširenje posmatra kao problem, prenosi RTS.

Dodao je da je za Mađarsku proširenje Evropske unije uvek bila mogućnost i nešto što se mora uraditi.

„Ako mi ovaj region Jugoistočne Evrope ne integrišemo, drugi će to želeti. Pošto nismo primili Srbiju i drugi su se javili, pa sada imaju ugovore sa Kinom“, naveo je mađarski premijer.

On je dodao da ukrajinsko-ruski rat utiče na nesigurnost EU o proširenju.

„Mi Mađari smo spremni da za integracije Zapadnog Balkana uplatimo koliko treba. Možete da računate na nas da Jugoistočni region što pre postane član“, naveo je Viktor Orban.

I. S.

Continue Reading
Advertisement akcija ams


e arhiva
Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Politika

Srbija mogući domaćin samita o klimi KOP29

Photo: Unsplash

Srbija razmatra da se kandiduje za domaćina klimatskog samita KOP29, ali još nije dala zvaničnu ponudu, navodi Rojters, pozivajući se na neimenovane izvore.

Moldavija se prijavila da bude predsedavajući klimatskog samita KOP29, na osnovu pisma koje je Ministarstvo životne sredine u Kišinjevu uputilo drugim istočnoevropskim zemljama.

Navodi se da se Moldavija nije prijavila da bude i domaćin tog događaja.

I. S.

Continue Reading

Sponzorisano

Sponzorisano

Oznake

Istaknuto na YouTube

U trendu