Partizan osvojio titulu šampiona Srbije
Kraj dominacije Vojvodine
Rukometaši Partizana ponovo su na tronu srpskog rukometa.
Crno-beli su u ponovljenoj drugoj utakmici finalne serije plej-ofa savladali Vojvodinu u Novom Sadu rezultatom 27:22 i tako stigli do 11. titule državnog prvaka, prekinuvši višegodišnju dominaciju velikog rivala.
Duel je odigran bez prisustva publike, nakon odluke da se prethodno prekinuti meč ponovi, a izabranici Partizana od samog početka nametnuli su ritam koji domaći tim nije uspeo da prati.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Crnoglavac sa šest pogodaka, uz maksimalan učinak sa linije sedam metara, gde je realizovao svih pet sedmeraca. Zapaženu partiju pružio je i Aljoša Damjanović, koji je meč završio sa pet golova.
Partizan je već do odlaska na odmor stekao značajnu prednost od tri gola (14:11), a u nastavku je dodatno pojačao ritam i potpuno kontrolisao dešavanja na terenu. Odbrana crno-belih bila je na izuzetno visokom nivou, što najbolje potvrđuje podatak da je Vojvodina tokom prvih 20 minuta drugog poluvremena uspela da postigne svega pet pogodaka.
Jedan od ključnih junaka velikog trijumfa bio je golman Trnavac. Čuvar mreže Partizana briljirao je sa čak 13 odbrana i svojim reakcijama u najvažnijim trenucima sprečio svaki pokušaj domaćina da se rezultatski vrati u utakmicu.
Do kraja susreta Beograđani su rutinski sačuvali stečenu prednost i stigli do trofeja koji su dugo čekali. Osvajanjem 11. titule prvaka Srbije, Partizan je prekinuo dominaciju Novosađana i vratio šampionski pehar u Humsku.










