Izbegnite stres na poslu: Ispoštujte ova 3 pravila i nećete se osećati slomljeno
Objavljeno 09/07/2022
0
101 Views
Koliko god vam je posao neophodan da biste mogli udobno da živite, ako ste nepažljivi on bi mogao postati jedna od najgorih pretnji po vaše mentalno i fizičko zdravlje.
Prema jednoj studiji, muškarci i žene koji su pod visokim nivoom stresa na poslu imaju veći rizik od razvoja dijabetesa tipa 2.
Zato, uprkos tome što ste zauzeti sastancima i rokovima, možete preduzeti neke od ovih jednostavnih mera da biste podržali svoje zdravlje na poslu.
Svakodnevno ručavanje „napolju“ može brzo da iscrpi vaš bankovni račun, ali i da ugrozi zdravlje. Kada pakujete ručak kod kuće, imate potpunu kontrolu nad tim šta ćete pojesti.
Trudite se da vaše „pakovanje“ čine zdrave žitarice i povrće, nešto manje porcije proteina i voća i još manje mlečnih proizvoda.
Takođe, možete ponovo upotrebiti ostatke od prethodnih obroka, da biste sprečili bacanje hrane.
Na primer, koristite ostatke piletine kao deo preliva za salatu, ili ubacite od večere preostalo povrće u gusti jogurt.
Znamo da duži periodi sedenja nisu dobri za telo a, prema rečima doktora Edvard R. Laskovskog, svako produženo sedenje, za stolom, volanom ili ispred ekrana, može biti štetno.
Istraživanja su povezala sedenje tokom dugog vremenskog perioda sa brojnim zdravstvenim problemima, među kojima su i gojaznost i visok nivo holesterola.
Zato bi bilo dobro da tokom radnog dana više hodate, penjete se uz stepenice, istežete se (dok pričate telefonom ili čekate nešto), pa čak i stojite povremeno za radnim stolom.
Još ako biste peške dolazili do posla, to bi bilo odlično.
Kada ste žedni, osećate da treba da pijete vodu, ali tada već počinjete da dehidrirate i trebalo bi da unesete malo vode u svoj organizam.
Dehidracija ima mnoge neželjene efekte, kao što su grčevi u mišićima, glavobolja i žudnja za hranom, a sati provedeni na poslu dušu su dali za zaboravljanje na pijenje vode.
Najbolji način da se podsetite na ovo je da uvek imate vodu na vidiku na svom radnom stolu.
Dijetetičarka Monika Auslender predlaže da pratimo unos vode, jer nam to može pomoći da steknemo naviku da je pijemo.
Tako, recimo, možemo zabeležiti svaki put kada je pijemo ili podesiti podsetnik u telefonu.
Svi oni koji rade za računarom izloženi su stalnom dejstvu njegovog ekrana, koje ne samo da može da izazove iritaciju očiju, već i da ih zamori i potencijalno dovede do njihovog oštećenja, tvrdi Esen Akpek, profesor oftalmologije.
„Kada vam oči postanu suve, to smanjuje brzinu čitanja, što dodatno povećava vreme izloženosti kompjuterskom ekranu i pogoršava suvoću.
To na kraju može dovesti do upale i hroničnog suvog oka“, objašnjava Akpek.
Pravilno pozicioniranje računara je dobar prvi korak. Uverite se da je razmak između vas i ekrana dug barem jednu dužinu vaše ruke, a monitor postavite tamo gde ima najmanje odsjaja na njemu.
(б.и)
Dobrodošli na portal “IzPrveRuke”. Korišćenjem bilo kog dela portala i/ili aplikacije automatski prihvatate aktuelne Uslove korišćenja. Prihvatanjem Uslova korišćenja dajete svoj bezuslovni i neopozivi pristanak da ćete ih se pridržavati prilikom korišćenja portala.