Connect with us

Košarka

Zvezda bolja od Olimpije u derbiju ABA lige

ZVEZDA SE SPREMA ZA EVROLIGAŠKI DERBI SA PARTIZANOM

U derbiju 16. kola ABA lige Crvena zvezda Meridianbet je savladala Cedevita Olimpiju kod kuće rezultatom 100:95.

Crveno-beli su dobro ušli u meč i prvi šut za tri poena je pogodio Ben Bentil. U nastavku je Jogi Ferel vezao tri trojke za 12:8. Onda je usledio preokret. Prvo je Branko Lazić pogodio za tri poena (17:17), a odmah posle trojke Eda Murića je usledila serija crveno-belih od 7:0 u režiji Fakunda Kampaca i Nemanje Nedovića (24:20). Na pet sekudni do kraja prve deonice je Ferel iznudio faul za tri bacanja, a potom je usledio brz napad Fakunda Kampaca, koji je pogodio uz zvuk sirene – 26:23.

Zvezda je dobro ušla u drugu četvrtinu, ali se ni Cedevita Olimpija nije predavala, već je na svaku postignutu trojku domaće ekipe uspevala da odgovori istom merom.

Gosti su se držali sve do završnice druge četvrtine, kada je Luka Vildosa vezao sedam poena, od kojih je jedan šut za tri poena sa pola terena u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Zvezda je sa +6 otišla na pauzu – 55:49.

Zvezda je furiozno otvorila treću četvrtinu i već posle tri minuta je imala dvocifrenu prednost – 64:52.

Uspeli su gosti da dođu na jednocifreni zaostatak na minut pre kraja (81:72), ali je Filip Petrušev pogodio uz faul, a kasnije bio precizan i sa slobodnog bacanja za novih +12 (84:72).

Iako je izgledalo kao da će Zvezda rutinski završiti ovaj meč, Cedevita je na pet minuta do kraja, odličnim šutom za tri poena ( do tada 19 od 33) uspela da priđe na -4 (93:89). Crveno-beli su imali dosta muke sa realizacijom u napadu, ali su izašli iz krize na nešto više od minut i po do kraja, kada je Ognjen Dobrić pogodio za tri poena – 98:91.

Crveno-beli su posle pogotka Ognjena Dobrića, bez poteškoća priveli meč kraju – 100:95

Najefikasniji u redovima domaće ekipe je bio Fakundo Kampaco sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencije, pratili su ga Dobrić sa 18, Vildosa sa 15 poena uz po pet skokova i asistencija, a dvocifren je bio i Filip Petrušev sa 13 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Kod Cedevita Olimpije, Jogi Ferel je ubacio 25 poena uz četiri skoka i sedam asistencija, a pratili su ga Džoš Adams i Marko Jeremić sa po 16 poena, dok je dvocifren bio i Alibegović sa 14.

Crvena zvezda Meridianbet već u petak očekuje duel sa Partizanom u okviru 21. kola Evrolige, da bi se dva dana kasnije okrenuli FMP Meridianu u regionalnom takmičenju.

Crveno-beli posle pobede nad Cedevitom imaju 14 pobeda i jedan poraz, dok je ekipa iz Ljubljane na 12 pobeda i tri poraza.