Ub lako eliminisao Jedinstvo

Objavljeno

on

PRVAKINJE SRBIJE NA KORAK DO LIGE ŠAMPIONA

Ub, prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica, obezbedio je plasman u 3. kolo kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. Ub je u drugom meču 2. kola odigranom u dvorani Magnet u Brčkom, pobedio Jedinstvo iz Brčkog sa 3:0, po setovima 25:16, 25:14 i 25:15, posle 64 minuta igre.

Ub je od početka meča bio dominantnija ekipa na terenu. Izabranice Marijane Boričić su od početka do kraja setova bile dobre u napadu, a još bolje u odbrani.

Iako je osvajanjem drugog seta obezbedio plasman u 3. kolo, Ub je i u trećem setu bio sigurniji. Lako je došao do rezultatske razlike koju je povećavao kako je treći period odmicao. Na kraju 25:15 i maksimalna pobeda za Ubljanke.

Ub će u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona 2022. igrati protiv pobednika dvomeča Olimpijakos Pirej (GRE) – Minčanka Minsk (BLR). Olimpijakos je bio bolji u prvom meču sa 3:2 (25:21,25:27, 25:23, 20:25, 15:13).

Pobednik 3. runde kvalifikacija igraće u E grupi Lige šampiona 2022. u kojoj su italijanski Imoko Koneljano, poljski Hemik Police i mađarska Niređhaza.

SRPSKE ŠAMPIONKE UBEDLJIVE NA SVOM TERENU

Ub, prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica, savladao je Jedinstvo iz Brčkog u okviru 2. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. sa 3:0, po setovima 25:16, 25:15 i 25:19, posle 65 minuta igre.

Obe ekipe ušle su u ovaj meč sa određenom dozom opreza. U prvoj polovini uvodnog seta se igralo poen za poen, da bi Ub pri rezultatu 12:12, napravio seriju od 7:1. Ova prednost bila je dovoljna aktuelnom prvaku Srbije da lako dođe do vođstva – 25:16.

Nastavio je domaćin u istom ritmu i u drugom periodu. Poveo je prvo sa 8:2, pa sa 15:11 i 20:12, da bi set rešio u svoju korist sa ubedljivih 25:15, za veliku prednost od 2:0.

Tamo gde su stale u drugom setu, nastavile su izabranice Marijane Boričić u trećem. Bolja igra im je omogućila da naprave rezultatsku razliku na početku seta, koju nisu ispuštale do kraja. Set su rešile u svoju korist sa 25:19 i na taj način su ostvarile pobedu.

Revanš meč će se odigrati u dvorani Magnet u Brčkom, u sredu, 13. oktobra od 19.00 časova. Pobednik duela Ub – Jedinstvo Brčko igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona protiv pobednika dvomeča Olimpijakos Pirej – Minčanka Minsk.