Tramp baš zakuvao – Kanada vraća milo za drago

Kanadska vlada saopštila je da uvodi carine na robu iz Sjedinjenih Američkih Država kao odmazdu na najnovije mere koje je preduzela Trampova administracija
Carina od 25 % stupa na snagu 13. marta i uključivaće 20,7 milijardi dolara vrednu američku robu, uključujući čelik i aluminijum.
Kanadska ministarka spoljnih poslova Melani Džoli rekla je da je Kanada najbolji prijatelj, najbolji komšija i najbolji saveznik SAD koji nije učinio ništa da opravda Trampove napade na našu zemlju. Ona je obećala da Kanada neće odustati i da neće popustiti pred ovom prinudom, dodajući da će njena vlada svoj odgovor na carine koordinirati sa evropskim zemljama.
Podsetimo, predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp najavio je juče nove carine od 25 % na sav čelik i aluminijum uvezen iz Kanade posle odluke Ontarija o uvođenju 25 % carine na struju iz SAD.
Na osnovu odluke Ontarija u Kanadi o postavljanju carine od 25 % na električnu energiju koja ide u SAD, naredio sam svom ministru trgovine da doda nove carine od 25 %, dakle sveukupno 50 %, na sav čelik i aluminijum koji u SAD stiže iz Kanade, saopštio je Tramp dodavši da će ovo carinjenje stupiti na snagu već 12. marta.