Connect with us

Rukomet

Neverovatan kiks Norvežana, ispali i Nemci, Egipćani i Mađari

PAROVI POLUFINALA ŠVEDSKA – FRANCUSKA I DANSKA – ŠPANIJA

Selekcija Srbije je eliminisana u drugoj fazi Svetskog rukometnog prvenstva, a zanimljivo da su obe selekcije od kojih smo izgubili poražene u četvrtfinalu.

Rukometaši Francuske savladali su Nemačku rezultatom 35:28.

Na poluvremenu je bilo 16:16, a onda se razbranio rezervni golman “Trikolora” Debone pošto je u 12. minutu ušao umesto indisponiranog Žerara i zabeležio neverovatnih 15 odbrana.

Švedska je bila bolja od Egipta sa 26:22 i u polufinalu će igrati sa Francuskom.

U drugom polufinalnom meču sastaće se Danska i Španija.

Aktuelni šampioni Danci su deklasirali Mađare sa 40:23, a Španci su uz dosta sreće prošli Norvežane koji su na pauzu otišli sa jednim golom prednosti – 13:12.

Bitka je nastavljena u drugom delu, nijedna selekcija nije uspela da se odlepi, a onda je usledila završnica za infarkt.

Ostalo je 19 sekundi do kraja, Norveška je vodila sa 25:24 i odlučila da ne napada gol, već da čuva loptu i to joj se obilo o glavu.

Sudije su oduzele njenim rukometašima loptu zbog pasivnog napada, umesto da šutne Bergeson je odigrao unazad, Španci su je odmah poslali ka Dušebajevu koji je ostao ispred kaznenog prostora i on je matiora Bergeruga u poslednjoj sekundi za 25:25.

Nastavljena je velika borba kroz dva produžetka, na kraju je strelac pobedonosnog gola bio opet Dušebajev, a ulogu heroja poneo je i De Vargas koji je u poslednjim sekundama skinuo zicer Norvežanima za 35:34.

FOTO – PRINTSCREEN

A.K.

Continue Reading
Advertisement Girl with a jacket
Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Rukomet

Minimalna pobeda Vojvodine protiv Gorenja

U PRVOM MEČU EVROKUPA NOVOSAĐANI SLAVILI SA 31:30

Rukometaši Vojvodine, u prvom meču četvrtfinala EHF Evrokupa, bivšeg Čelendž kupa, pobedili su Gorenje iz Slovenije – 31:30 (14:17).

Ekipa Gorenja, koje je u osmini finala eliminisala Partizan, na poluvremenu je vodila sa 17:14.

U nastavku, Vojvodina je izjednačila na 19:19, a zatim je usledila velika borba za svaku loptu i pedalj terena i više snage, koncentracije i sreće imala je ekipa Vojvodine. Pobedonosni gol postigao je pivotmen Živan Pešić.

Najefikasniji u sastavu Vojvodine bili su Miloš Grozdanić sa sedam, Mohamed Aziz sa šest, odnosno Gregor Ocvirik i Bariš Pahuski sa po četiri gola. Kod Gorenja, Tilen Sokolić je postigao devet, Urban Pip šest, Peter Šiško i Domen Tajnik sa po pet golova.

Revanš meč je na programu 25. marta u Sloveniji.

FOTO – PRINTSCREEN

A.K.

 

Continue Reading

Sponzorisano

Oznake

Istaknuto na YouTube




U trendu