Domeniko Mesina predsednik Sudijske komisije u Srbiji

Zahteva punu autonomiju u vođenju Sudijske komisije
Na sednici Odbora za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije doneta je odluka da Domeniko Mesina bude imenovan za predsednika Sudijske komisije.
Iskusni italijanski fudbalski radnik i bivši vrhunski međunarodni sudija prihvatio je ovu odgovornu poziciju, ali uz jasno naglašene uslove: potpunu samostalnost u radu i potpunu autonomiju pri donošenju odluka.
Mesina, rođen 12. avgusta 1962. u Kava de Tireni na jugu Italije, važi za jednog od najcenjenijih sudija svog vremena.
U elitnoj italijanskoj Seriji A debitovao je 15. januara 1995. godine, na meču Đenova – Padova, a tokom 12 sezona vodio je čak 192 utakmice u najvišem rangu italijanskog fudbala.
Zahvaljujući doslednosti i kvalitetu, 1998. postao je međunarodni FIFA sudija, a 2001. uvršten u elitnu UEFA grupu, što mu je omogućilo da sudi utakmice Lige šampiona i kvalifikacione mečeve za velika takmičenja.
Te godine dobio je i prestižnu nagradu „Premio Mauro“ kao najbolji mladi sudija u Italiji.