Jedna zemlja ima „dobru šansu“ za dogovor sa SAD
Objavljeno 16/04/2025
0
97 Views

Kako je preneo Rojters, Britanija je bila „pošteđena“ najstrožijih carina u početnom Trampovom planu, jer su trgovinski odnosi dve zemlje uglavnom uravnoteženi.
Ipak, britanski uvoz u SAD sada podleže carini od 10 odsto, dok čelični i automobilski sektori imaju stopu od 25 odsto.
Vens je rekao da Tramp „stvarno voli Ujedinjeno Kraljevstvo“ i da „voli kraljicu i poštuje kralja“.
Takođe je naglasio da je odnos sa Britanijom veoma važan, budući da je Tramp, kao biznismen, imao brojne važne poslovne obaveze u Britaniji.
Govoreći o kulturnoj povezanosti SAD i Britanije, Vens je rekao da misli da postoji dobra šansa da će doći do sjajnog dogovora, koji je u najboljem interesu obe zemlje
Dobrodošli na portal “IzPrveRuke”. Korišćenjem bilo kog dela portala i/ili aplikacije automatski prihvatate aktuelne Uslove korišćenja. Prihvatanjem Uslova korišćenja dajete svoj bezuslovni i neopozivi pristanak da ćete ih se pridržavati prilikom korišćenja portala.