Connect with us

Fudbal

Vlahović i Mitrović doneli pobedu Srbiji nad Norveškom

MITROGOL DAO 50. GOL U REPREZENTACIJI

Fudbaleri Srbije savladali su Norvešku u Oslu sa 2:0 i plasirali se u A diviziju Lige nacija.

Obe ekipe imale su po 10 bodova, ali su Norvežani pobedili u Beogradu sa 1:0 pa je izabranicima Dragana Stojkovića za prvo mesto odgovarala samo pobeda.

Srbija je pružila sjajnu partiju. Imali su domaći šansu preko Halanda u prvom minutu, ali su naši vrlo brzo preuzeli kontrolu igre i zahvaljujući golovima Dušana Vlahovića u 42, odnosno Aleksandra Mitrović u 54. minutu potvrdili da su u ovom trenutku kvalitetniji tim.

Mitrović je postigao i 50. gol za reprezentaciju.

Liga nacija divizija B, grupa 4, Srbija je prva sa 13 bodova, tri više od Norveške.

U drugom meču Švedska – Slovenija 1:1, tako da je treća Slovenija sa šest, dok je Švedska poslednja sa četiri boda. Šveđani su ispali u Diviziju C.

Pored plasmana u viši rang, Srbija je obezbedila baraž za EURO 2024, a takođe i drugi šešir na žrebu za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Ovo je bila poslednja zvanična utakmica za „orlove“ pred Mundijal u Kataru i duel sa Brazilom 24. novembra.