Srbija u trci za organizaciju finala Lige Evrope 2028.
Beograd protiv Pariza Torina i Bukurešta za veliko fudbalsko finale
Evropska fudbalska unija (UEFA) potvrdila je da se Srbija zvanično kandidovala za organizaciju finala Lige Evrope 2028. godine.
Kandidatura se odnosi na Beograd, koji bi u slučaju pobede dobio priliku da po prvi put ugosti završnicu jednog od najprestižnijih evropskih klupskih takmičenja. Finale bi bilo održano na novom Nacionalnom stadionu u Surčinu, koji je trenutno u fazi izgradnje.
Prema planu, radovi bi trebalo da budu završeni do 2028. године, čime bi Beograd dobio moderan, funkcionalan i kapacitetom snažan stadion koji ispunjava sve standarde UEFA.
Srbija će, međutim, imati ozbiljnu konkurenciju.
Glavni protivkandidati su Francuska koja bi meč mogla da organizuje na Parku prinčeva u Parizu ili stadionu u Lionu, zatim Italija sa Torinom i Rumunija, čiji je adut Nacionalna arena u Bukureštu.
UEFA će u narednim mesecima detaljno razmatrati sve prijave, a konačna odluka o domaćinu finala sezone 2027/28 očekuje se uskoro.
Ako Srbija dobije domaćinstvo, to bi bio istorijski trenutak, jer bi Beograd po prvi put bio domaćin finala evropskog klupskog takmičenja.












