Sneg paralisao Republiku Srpsku; Hiljade ljudi ostalo bez struje
U Republici Srpskoj bez struje je zbog snežnih padavina više banjalučkih sela i naselja, kao i više mesta na području Prnjavora, Čelinca, Kneževa, Mrkonjić Grada, Šipova i manjih rubnih opština, saopštila je večeras kompanija „Elektrokrajina“.
U saopštenju se navodi da je saniran veliki broj kvarova, ali da je situacija i dalje složena, prenela je RTRS.
Ističe se da su ekipe „Elektrokrajine“ sanirale veliki broj kvarova na srednjonaponskoj mreži. Navodi se da je u prigradskom i seoskom području Banjaluke u poslepodnevnim časovima uspostavljeno uredno napajanje dalekovoda za Karanovac, Rekavice, veći dio Krupe na Vrbasu, Agino Selo i Bočac sa okolnim zaseocima.
U večernjim časovima uspostavljena je isporuka električne energije preko dalekovoda za Saračicu, Pavlovac i Čokore, dok su bez napajanja i dalje Gornja Piskavica, Gligorići i Jošikova Voda, navodi se u saopštenju.
Ističe se da su bez struje i banjalučka sela prema opštini Kneževo, zatim delovi sela Bukvalek, Donja Kola, Kola, Goleši, Pervan, Lokvari i Stričići, veći deo područja Bronzanog Majdana, Piskavice i Potkozarja.
Bez struje su i prigradska naselja Gornja Česma, Krčmarice i Ponir. Prekidi u isporuci električne energije i dalje su na područjima Prnjavora, Čelinca, Kneževa, Mrkonjić Grada, Šipova i okolnih manjih rubnih opština, kao i šumovitim područjima Podgrmeča i Potkozarja.












