Snažna poruka iz svlačionice
Iran poslao poruku mira i zajedništva
Nakon remija bez golova protiv Belgije (0:0), reprezentacija Irana ostavila je emotivno pismo u svlačionici, u kojem je poslala poruku o ponosu, identitetu i zajedništvu tokom nastupa na turniru.
U poruci, Iranci su se osvrnuli na svoj put i simboliku nastupa, naglašavajući kontinuitet istorije i nacionalnog duha, ali i zahvalnost domaćinu i navijačima.
– Od drevne Persije od pre više hiljada godina do savremenog Irana danas, duh Irana ostao je živ i postojan. Došli smo u Los Anđeles s ponosom, takmičili se časno i odlazimo dostojanstveno. Hvala, Los Anđelese, na gostoprimstvu. I hvala svakom Irancu koji je tokom ovih 180 minuta fudbala dao svoje srce, glas i dušu za Iran. Neka među svim narodima vladaju mir, poštovanje i prijateljstvo – navodi se u pismu.
Selekcija Irana tokom Svetskog prvenstva ima ograničeno kretanje u Sjedinjenim Američkim Državama i prema pravilima turnira zadržava se u zemlji isključivo zbog odigravanja utakmica, nakon čega se vraća u bazu u Meksiku.
U dosadašnjem toku takmičenja Iran je osvojio dva boda, a poslednji meč grupne faze igraće protiv Egipat u Sijetlu, dok je prethodno protiv Belgije nastupio u Los Anđeles.










