Connect with us

Sport

Šesta titula Đokovića u Rimu

NOVAK PRVI SET PROTIV CICIPASA DOBIO SA ČAK 6:0

Novak Đoković je u finalu Mastersa 1000 u Rimu pobedio Stefanosa Cicipasa 2:0 (6:0, 7:6 (7:5)).

Ovo je Novaku 1.001 pobeda u karijeri i šesti trijumf u Rimu (2008, 2011, 2014, 2015, 2020, 2022).

Prvi set Nole je dobio sa neverovatnih 6:0.

U drugom setu je Cicipas poveo 4:1 i imao brejk loptu za 5:1. Vodio je Grk 5:2, ali je usledio sjajan finiš Đokovića, izjednačenje na 5:5 i pobeda u taj brejku 7:5.

Novak Đoković na listi osvojenih Mastersa 1000 sada ima 38 trofeja, Rafael Nadal 36, Rodžer Federer 28, Andre Agasi 17.

Novak je jedini koji je trijumfovao na svih devet turnira iz Masters 1000 serije i to najmanje po dva puta na svakom.

Od ostalih niko nije trijumfovao na više od sedam različitih.

PUNO PROMAŠAJA SA OBE STRANE U ZAVRŠNICI MEČA U KRAGUJEVCU

Derbi kola je u potpunosti opravdao očekivanja. Nakon 40 minuta, muške, čvrste košarke, Kragujevčani su upisali 7. pobedu u sezoni trijumfom nad ekipom KK Joker iz Sombora, rezultatom 67:66 (19:17, 18:16, 16:15, 14:18).

Radnički je bolje otvorio utakmicu i već u 4. minutu stekao dvocifrenu prednost (13:2). Međutim, Somborci se brzo vraćaju u meč i do kraja prve četvrtine uspevaju da priđu na koš zaostatka.

Koševi su se davali u serijama i na isteku 30. minuta utakmice Radnički ima 5 poena viška (53:48).

U prva tri minuta poslednjeg dela igre, obe ekipe su postigle po svega 2 poena. Gosti prave rezultatski preokret na 6 minuta do kraja utakmice. Još jednom Crveni dolaze do prednosti u narednom napadu, a ubrzo stiču i 3 poena prednosti.

Kada su Somborci na ulazu u poslednji minut meča smanjili prednost na -1, niko nije pretpostavio da će to biti i konačan rezultat utakmice. Potpuna drama je nastupila u samo 30 sekundi. Radnički ne koristi napad i daje šansu gostima za pobedu. Gosti promašuju šut za tri poena, a nakon ofanzivnog skoka, kapiten gostiju biva fauliran u šutu na nepune dve sekunde do kraja meča. Na sreću domaćina, ne koristi nijedno slobodno bacanje i Radnički odnosi veoma važnu pobedu u trci za prvom pozicijom na kraju drugog kruga takmičenja.

Dalibor Đapa sa 23 poena i 10 skokova i nino Čelebić sa 20 poena i 4 asistencije, bili su najbolji igrači u gostujućem sastavu.

U ekipi Radničkog, sjajan meč je odigrao Borko Đorđević koji je upisao 8 poena, 13 skokova i 3 ukradene lopte i predstavio se kragujevačkoj publici kao veliko pojačanje. Najefikasniji je bio Mihailo Jovičić koji je postigao 17 poena, dok su kapiten Marko Đerasimović i Đorđe Milosavljević zabeležili po 13.