Šabac preokretom srušio Steauu u Bukureštu
Stanojević heroj
Vaterpolisti Šapca ostvarili su važan trijumf u četvrtom kolu Evrokupa, savladavši Steauu u Bukureštu rezultatom 8:7.
Iako su tokom većeg dela meča bili u zaostatku, Šapčani su u finišu treće deonice preuzeli kontrolu i serijom 4:1 potpuno preokrenuli tok susreta.
Pobedonosni pogodak delo je Nemanje Stanojevića, koji je oko tri minuta pre kraja preciznim šutem doneo velika tri boda svom timu. Stanojević je ukupno postigao dva gola, isto kao i Ognjen Stojanović i Andrej Barać.
Kod domaćih, najraspoloženiji bio je Vlad-Luka Georgesku sa tri pogotka.
Šabac sada deli prvo mesto u grupi sa Savonom – oba tima imaju po devet bodova. Savona u ovoj rundi dočekuje Špandau, koji je ostao na tri boda, dok je Steaua i dalje bez učinka.
U sledećem kolu, Šapčani će imati priliku da na svom bazenu ugoste Savonu u derbiju grupe, dok Steauu očekuje gostovanje Špandauu.












