Connect with us

Sport

Poraz juniora Srbije na peterce u finalu Svetskog prvenstva

MAĐARSKA – SRBIJA  16:15 (4:2, 1:2, 3:2, 3:5; 5:4)

Bazen „25.maj Milan Gale Muškatirović“. Sudije: Kolominas (Španija) i Dermendian (SAD). Igrač više: Mađarska 7 (3), Srbija 10 (8).Peterci: Mađarska 2 (2), Srbija 1 (1).

MAĐARSKA: Gjapaš, Zerfalvi 1, Nađi 4, Balog, Gast 3, Biroš, Jonesku, Linveber 2, Bede 2, Barga 1, Seči, Salaj 3, Site. Savezni trener: Kovač – Satlos.

SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimitrijević 2, Gajić, Kojić 3, Gavrilović 2, Božović 1, Urošević 2, Kovačević 4, Brešćanski 1, Stanić, Bodiroga, Virijević. Savezni trener: Stevanović.

Vaterpolisti Srbije poraženi su u finalu Svetskog prvenstva u Beogradu od Mađarske i to posle peteraca.

Mađarska je počela mirnije, strpljivije i plod takve igre je bilo vođstvo 5:2 početkom drugog dela. Srbija je dobro koristila igrača više, golovima Kojića i Kovačevića se približila. Još jedna prednost rivala od dva gola je anulirana pogocima Kovačevića i Gavrilovića. Bilo je 6:6 u trećem minutu trećeg dela. Odmah je Vince uzvratio, da bi posle neiskorišćenih napada sa obe strane Nađi vratio prednost od dva gola Mađarskoj pred završnih osam minuta.

Ta poslednja četvrtina je bila puna uzbuđenja. Srbija je zaigrala na sve ili ništa i vrlo brzo su, za 90 sekundi Kovačević i Gavrilović uspeli da vrate utakmicu na početak. Na gol Nađija odgovorio je na sjajan način Brešćanski.

Sredinom četvrtine greška sa naše klupe. Pritisnut je taster za tajm aut kada je Mađarska bila u posedu lopte. To je značilo da Mađari imaju peterac na poklon kojeg je realizovao Gast. Nije Srbija posustala, izjednačio je sa igračem više Urošević 10:10 pred završna četiri minuta. Linveber je doneo još jednu prednost, Kojić je 1,26 minuta pre kraja pogodio za 11:11.

Gavrilović je dva puta potom uspeo da osujeti napade protivnika, ali udarci prvo Božovića 36 sekundi pre kraja, a zatim i Kojiće u samom finišu nisu doneli prvo vođstvo Srbiji koje bi značilo pobedu.

Na žalost Mađari su se odbranili i potom u izvođenju peteraca bili uspešniji. Mađari su bili nepogrešivi svih pet puta, Novi golman Site odbrnio je udarac Petra Stanića u četvrtoj seriji i tu je pala odluka o svetskom prvaku.

Srpska „petica“ Nikola Kojić proglašen je za najboljeg igrača turnira. Za Srbiju je postigao 20 golova iz 40 pokušaja. Holanđanin Bruk je postigao 31 gol i bio najbolji strelac turnira. Najbolji golman turnira je Mađar Gjapaš.

Finalnoj utakmici je prisustvovao predsednik FINA Husein Al Musalam.