Pobeda Zvezde protiv Armanija
GEDRAITIS DAO 22 POENA, IZVRSNA DODAVANJA TEODOSIĆA
Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo savladali Armani u „Forumu“ rezultatom 76:62, u okviru 21. kola Evrolige.
Izabranici Janisa Sferopulosa su dobrom igrom u prvom delu igre došli do ubedljive prednosti, a potom u drugom poluvremenu kontrolisali meč i zabeležili 9. pobedu. Isti skor ima i Olimpija. U prvom meču u Beogradu bilo je Zvezda – Armani 71:93.
Ekipe su izjednačeno ušle u meč – 11:10, ali su crveno-beli trojkama u poslednja dva minuta došli do velike prednosti. Prvo je pogodio Hanga za 15:17, a potom su usledile dve Gedraitisa za +8 (15:23).
U nastavku je Bortolani pogodio dvojku, a potom je Zvezda dobrom odbranom držala domaću ekipu bez poena do isteka šestog minuta i napravila seriju 9:0 dok je Teodosić dobrim asistencijama dizao moral ekipi. Zvezda je održavala prednost, najviše zahvaljujući Gedraitisu i tako na pauzu otišla sa +16 (31:47).
Armani je bolje ušao u drugo poluvreme i na startu smanjio prednost crveno-belih – 40:47. Zvezda je uspešno održavala prednost i u poslednji kvartal ušla sa +10 (47:57).
Armani je nekoliko puta prilazio na -6, posebno u u 38. minutu (62:68), ali su gosti u završnici napravila 8:0 za konačnih 62:76.
Zvezda je do pobede došla dobrom igrom Rokasa Gedraitisa, koji je upisao 22 poena uz šest skokova i dve ukradene lopte, pratio ga je Džoel Bolomboj sa 14 poena i šest skokova, dok je Miloš Teodosić završio meč sa devet poena, dva skoka i pet asistencija.
Na drugoj strani Đordano Bortolani je bio bolji od ostalih sa 14 poena, a dvocifren je bio još Aleks Pojtres sa 12 poena.
U preostalim mečevima Fenerbahče – Bajern 98:91, PAO – Monako 88:63 i Real – Valensija 82:82/96:86.
Zvezdu u narednom kolu očekuje duel sa Baskonijom u „Beogradskoj areni“, dok Armani gostuje Valensiji.
FOTO – SCREENSHOT/SPORT KLUB
A.K.
.@MilosTeodosic4 HAS 👀 ON THE BACK OF HIS HEAD 👀#MotorolaMagicMoment I #HelloMoto l @kkcrvenazvezda pic.twitter.com/bWyeULePjV
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) January 11, 2024