Connect with us

Borilački sportovi

Održano prvo kolo Regionalne bokserske lige

BORBE SE ODRŽAVAJU I U OMLADINSKOJ KONKURENCIJI

Drugu po redu sezonu Regionalne bokserske Lige ex-Yu, u novom formatu obeležili su kvalitetni mečevi u prvom kolu održani u ringu u dvorani Kampus u Banja Luci.

Ljubitelji plemenite veštine imali su priliku da prisustvuju i odgledaju 56 mečeva, uz učešće boraca iz devet klubova – Radnički Beograd, Novi Pazar, Sombor, Loznica, Vardar, Nikšić, Slavija, Maribor i Željezničar.

Pprve četiri najbolje ekipe će ući u plej of koji će se održati na neutralnom terenu, odnosno gradu. Druga sezona regionalne bokserke lige omogućuje i učešće omladinaca.  

Rezultati mečeva omladinaca, 1. kolo Regionalne Lige 2022/23.

Prvi dan takmičenja: Omladinci Bantam (54kg) Filip Božović (Nikšić) – Shero Mamutovski (Vardar) bez borbe, Omladinci Pero (57kg) Alen Rustemovski (Vardar) – Milan Čakširan (Sombor) ABD R1,

Omladinci Laka (60kg) Tomislav Đinović (Loznica) – Radovan Gligić (Radnički Beograd) 5:0, Omladinci Laka (60kg) Ruzdija Rustemovski (Vardar) – Filip Džida (Radnički Beograd) 3:2,

Omladinci Poluvelter (63.5kg) Ali Šljivo (Željezničar) – Đorđe Mijatov (Radnički Beograd) 4:1,

Omladinci Velter (67kg) Uroš Čingelić (Loznica) – Filip Ivanovski (Vardar) bez borbe,

Omladinci Polusrednja (71kg) Sead Ikanović (Loznica) – Eldar Hodžić (Željezničar) bez borbe,

Omladinci Polusrednja (71kg) Nikola Radenović (Nikšić) – Ivan Miketić (Radnički Beograd) 5:0,

Omladinci Srednja (75kg) Luka Rašić (Maribor) – Halid Gakić (Željezničar) 4:1,

Omladinci Poluteska (80kg) Miloš Nikolić (Loznica) – Miloš Pečanac (Sombor) ABD R2,

Omladinci Superteska (+92kg) Djelon Januzaj (Maribor) – Strahinja Novičić (Radnički Beograd) 3:2,

Drugi dan: Omladinci Laka (60kg) Tomislav Đinović (Loznica) – Ruzdija Rustemovski (Vardar) 4:0,

Omladinci Poluvelter (63.5kg) Vladimir Beriša (Sombor) – Đorđe Mijatov (Radnički Beograd) 5:0,

Omladinci Velter (67kg) Uroš Čingelić (Loznica) – Rajko Tomović (Slavija) RSC R2,

Omladinci Polusrednja (71kg) Nikola Radenović (Nikšić) – Sead Ikanović (Loznica) ABD R3,

Omladinci Srednja (75kg) Mirko Šarčević (Loznica) – Luka Rašić (Maribor) 4:1,

Omladinci Poluteska (80kg) Marko Pižurica (Radnički Beograd) – Miloš Nikolić (Loznica) ABD R2,

Spektaklu u Banjaluci prisustvovale su brojne bokserske legende, na čelu sa Antonom Josipovićem, olimpijskim šampionom iz Los Andjelesa, trofejnim Mirkom Puzovićem i drugima, a specijalan gost bila je juniorska Šampionka Evrope, Sara Ćirković.

Naredni turnir na programu je u Nikšiću 5. i 6. novembra 2022, kada će se uključiti i bokseri Zadra.

FOTO – BSS

A.K.

Continue Reading
Advertisement Girl with a jacket
Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Borilački sportovi

Fantastična Sara Ćirković postala svetska prvakinja

MLADA BOKSERKA OSVOJILA ZLATO U KATEGORIJI DO 50 KG

Ono što se potajno očekivalo definitivno se i ostvarilo.

Srbija je dobila svetskog bokserskog šampiona i to u ženskoj konkurenciji.

Na Svetskom omladinskom prvenstvu u Španiji, Sara Ćirković JE ubedljivo pobedila Dankinju Saru Vinter Rosao i pokazala apsolutnu dominaciju u svom uzrastu u olimpijskoj kategoriji do 50 kg.

Sara je briljirala kao i u prethodnim borbama, pa je i u finalu odluka sudija bila jednoglasna -5:0.

Devojka iz Bratunca je u aprilu ove godine osvojila i zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Sofiji.

FOTO – FSS

A.K.

Continue Reading

Sponzorisano

Oznake

Istaknuto na YouTube

U trendu