Connect with us

Ostali Sportovi

Mikecu prvo mesto na Trofeju Dalmacije u Solinu

DRUGO MESTO ZAUZEO JE DUŠKO PETROV

Olimpijski vicešampion Damir Mikec osvojio je zlatnu medalju vazdušnim pištoljem na Trofeju Dalmacije održanom u Solinu, ispred kolege iz reprezentacije Srbije Duška Petrova.

Grupa srpskih strelaca pištoljem je desetodnevne pripreme u Solinu završila učešćem na turniru, na kome su sem naših i hrvatskih strelaca učestvovali i takmičari iz Mađarske i BiH.

Mikec je bio najprecizniji u kvalifikacijama, u kojima je Petrov zauzeo treće mesto. Dvojica srpskih strelaca su se izdvojili u finalu, u kome je najbolji rezultat postigao Mikec – 254,5 krugova, dok je Petrov na drugom mestu zaostao samo pola kruga.

Naši reprezentativci su izjednačenu borbu nastavili i u duelu za zlato. Do same završnice bili su jedan drugom rame uz rame. Na kraju je, Mikec bio precizniji u odlučujućoj 15.seriji, osvojio dva poena i trijumfovao 16:14.

POSLEDNJEG DANA TAKMIČENJA OSVOJENE DVE ZLATNE MEDALJE

Srpski strelci su osvajanjem medalja započeli, a na isti način završili učešće na Otvorenom prvenstvu Mađarske u Budimpešti.

Poslednjeg dana turnira osvojili su dve zlatne i jednu srebrnu medalju, pa se iz prestonice Mađarske vraćaju sa šest odličja.

Zorana Arunović je ubedljivo trijumfovala u takmičenju vazdušnim pištoljem. Dominirala je i u kvalifikacijama i u finalu, a u meču za zlato pobedila Mađaricu Saru Fabijan, ubedljivo – 16:4. Za Zoranu je ovo drugo zlato na ovogodišnjem OP Mađarske, jer bila je najbolja i prvog dana turnira.

Mlada Aleksandra Havran je trijumfovala vazdušnom puškom. Havranova je u finale ušla sa prve pozicije. U finalu je vodila veliku borbu za drugo mesto sa takmičarkom iz Španije Paulom Grande. Na kraju, Havranova je za svega 0,4 deseta dela kruga bila preciznija i plasirala se u meč za zlato sa Mađaricom Ester Mesaroš, nekadašnjom juniorskom prvakinjom Evrope. Havranova je u duelu za prvo mesto blistala i slavila pobedu 16:6.

U finale takmičenja puškom za žene plasirala se i Sanja Vukašinović i zauzela peto mesto.

Do medalje je došao i Duško Petrov, koji se okitio srebrom vazdušnim pištoljem. Naš reprezentativac je u duelu za zlato posle izjednačene borbe izgubio od Mađara Redečija, minimalnom razlikom (15:17).

Prvog dana turnira, Arunovićeva i Petrov su osvojili zlatne medalje, a Vukašinovićeva srebrnu.