Miciću sam nudio 10 miliona evra za tri sezone
Ne može trener da traži ostavku predsednika kluba
Predsednik KK Partizan Ostoja Mijailović gostovao je u panel diskusiji na TV SOS kanal plus.
Govoreći o potrebi i nastojanju da Partizan mora da ima domaće igrače i da nije prirodno da stranci dominiraju, Mijailović je izjavio:
– Evo vam eksluziva – ja sam hteo da dovedem Vasu Micića u Partizan! Ponudio sam mu 10 miliona evra za tri sezone, ali znate kako je priča završena – direktan je bio predsednik Partizana.
– Nisam došao da branim sebe ili upravni odbor, već KK Partizan. Ono što se dogodilo pre dva meseca (odlazak Obradovića), dogodilo se usled loših rezultata – rekao je Mijailović, pa nastavio:
– Obraćanje Željka Obradovića je bilo emotivno. Moje mišljenje je da ja nisam čuo nigde da trener može da traži ostavku predsednika. Neka bude najgori trener na svetu ili najgori predsednik na svetu, to se ne radi. On je rekao da odgovornost postoji s vrha sistema i naravno da postoji. Kod nas se struka bavila pojačanjima i dovodila, a mi smo obezbedili novac. Imamo zapisnik, tu se vide mišljenja trenera i sportskog direktora o igračima i pojačanjima, navedeno zašto. Mi smo došli u ovu situaciju što je prelazni rok bio loš i što smo bili 18. na tabeli Evrolige. Predsednik kluba je tu da obezbedi novac.













