Connect with us

Kultura

Kompozitor i pijanista Anton Batagov 17. maja na Kolarcu

Foto: Promo

Čuveni klasični kompozitor i pijanista Anton Batagov će 17. maja u 20 časova u Velikoj dvorani Kolarčeve zadužbine izvesti svoj kultni klavirski ciklus/album Izabrana pisma Sergeja Rahmanjinova.

Napisan je, premijerno prikazan i objavljen 2013. Izazvao je senzaciju. O tome su pisani brojni muzikološki članci, pa čak i disertacije.

Duboko je uticao na mnoge umetnike. Sada se smatra savremenom ruskom klasikom.

Ovaj performans posvećen je obeležavanju 150. godine od Rahmanjinovog rođenja i 80. godine od njegove smrti.

Ulaznice su u prodaji na biletarnici Kolarca ili onlajn.

lj.z.

Continue Reading
Advertisement akcija ams
akcija skener
Click to comment

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Izložbe

Otvorena izložba „Kolaži“ Momčila Mome Antonovića

Foto: Pixabay

Izložba „Kolaži“ umetnika Momčila Mome Antonovića otvorena je u Galeriji „Haos“ u Beogradu i trajaće do 19. oktobra.

Urednica programa te beogradske galerije Borka Božović otkrila je da se kolaži preminulog slikara Mome Antonovića premijerno predstavljaju domaćoj publici, da je reč o zanimljivim delima stvaranim u ciklusima, kao i da su kolaži na novoj izložbi bili naknadno dorađivani crtežima.

Božović je na otvaranju pročitala komentar istoričara umetnosti Nikole Šuice koji je istakao da su Antonovićevi kolaži likovno delo „kao razlomljena slika sveta, kao delići približenih predmeta, igra posebne civilizacijske vrste“.

lj.z.

Continue Reading

Sponzorisano

Sponzorisano

Oznake

Istaknuto na YouTube

U trendu