Alba prejaka za Crvenu zvezdu
ZVEZDA SVE DALJE OD PLEJ-INA
Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet zabeležili su novi poraz u utakmici 23. kola Evroligi od Albe 89:80.
Sam početak utakmice nije doneo velikih uzbuđenja, pošto se prva deonica igrala koš za koš, da bi Alba nakon prve četvrtine imala dva poena prednosti – 18:16.
Početak druge deonice počelo je kardinalano po tim i samog Joanisa Sferopulosa koji je zaradio tehničku. U tim trenucima predstavnik Srbije je bio u blagom minusu, ali u igri je održavao Džavonte Smart napravivši seriju od šest poena. Domaći su ubrzo prekinuli seriju crveno-belih stekli dvocifreno vođstvo – 51:36.
Energičnije je Crvena zvezda Meridianbet ušla u nastavak igre, Nedović je vezao pet poena, ali je ubrzo sve postalo slično kao u prve dve četvrtine u fazi napada da bi Alba stekla maksimalnih plus 22 u tom trenutku.
Adam Hanga se krajem treće i početkom poslednje deonice trudio da pokrene tim, nisu se predavali izabranici Janisa Sferopulisa, propuštali su prilike i poluprilike i na jednocifren zaostatak su stigli u završna tri minuta.
Nadu crveno-belima vratio je Jago dos Santos, nakon čije je trojke gost prišao na samo minus pet pred završnih 120 sekundi. Crvena zvezda Meridianbet je prišla na minus pet, Smart je 30 sekundi pre kraja imao otvoren šut iz ćoška za tri, ali je promašio, pa je tako propala svaka šansa za eventualni povratak ili preokret.
Crvena zvezda Meridianbet je sada na skoru 9-14, dok je Alba pobegla sa dna i ima učinak 4-19 u elitnom takmičenju.
Ostali rezultati: Fenerbahče – Virtus 88:75, Makabi – PAO 90:75, Bajern – Asvel 64:76 i Real – Olimpijakos 90:85.
A.K.