Sećanja na Velju Pavlovića
Objavljene 33 priče prijatelja i poznanika, koji su pišući o Velji zaronili u svoja sećanja i emocije. – Bio je tip ljudi koji iz prikrajka menjaju svet
Knjiga „Sećanja na Velju Pavlovića”, u izdanju „Loma”, predstavljena je u punoj sali beogradskog restorana „Polet”, a u razgovoru su, uz muzičke numere koje je izveo kantautor Kralj Čačka, učestvovali:
Mirjana Bobić Mojsilović (književnica), Maja Cvetković (kantautorka, bend „E-Play”), Žikica Simić (psiholog, muzički urednik), Flavio Rigonat (urednik izdanja i direktor „Loma”) i Katarina Pavlović (urednica izdanja i Veljina supruga).
Delo „Sećanja na Velju Pavlovića”, spoj je 33 priče Veljinih prijatelja, poznanika i njemu bliskih ljudi, koji su pišući o Velji zaronili u svoja sećanja i emocije.
Našeg kultnog novinara sećaju se Cane i Anton iz „Partibrejkersa”, književnici Mirjana Bobić Mojsilović, Enes Halilović, Nikola Malović, muzičari i kantautori Maja Cvetković iz benda „E-Play”, Ana Ćurčin, Rambo Amadeus, Kralj Čačka, ali i Žikica Simić, Peca Popović, Petar Janjatović, kao i Veljini dugogodišnji saradnici Sloba Konjović, TV montažer Gavro Dešić.
Veče posvećeno jednom od naših najistaknutijih novinara i TV autora otvorio je Kralj Čačka, izvođenjem poznate numere „Spusti svetlost na put”, a zatim je govorio Flavio Rigonat.
– Poznavali smo se i više puta sreli Velja i ja. Nismo bili često zajedno, ali mi je drago što sada, na ovakav način mogu da učestvujem u priči sećanja na njega. Malo je takvih ljudi kakav je bio Velja Pavlović. Tihih, skromnih, inteligentnih, pristupačnih… A to je tip ljudi koji tiho, iz prikrajka menjaju svet – rekao je Rigonat.
Mirjana Bobić Mojsilović recitovala je za pesnika Velju Pavlovića, pravog pesnika, koji, kako je kazala, nije zapisivao svoju poeziju.
Maja Cvetković, koja je svojevremeno gostovala u „Nivou 23”, govorila je o ovoj kultnoj emisiji, o Velji koji je svima nesebično davao svoju toplinu i poštovanje. Žikica Simić zatim je rekao:
– Iza pojavne različitosti Veljine i moje ličnosti krila se jedna zajednička osobina koja nas je povezala. I Velja i ja smo, tako mi se čini, krstarili ulicama ovog grada tragajući za sopstvenim identitetom. Orijentiri su nam bili lažni, busole pogrešno baždarene, ali želja je bila plemenita i iskrena. Tražili smo sebe u koncertnim dvoranama, na pozorišnim predstavama, bioskopskim projekcijama, među knjigama i rok pesmama, u galerijama i izložbenim salonima, pred mikrofonima nezavisnih radijskih kuća – rekao je Simić.
Katarina Pavlović zahvalila se prisutnima što su tu i što je priča o knjizi „Sećanja na Velju Pavlovića” uspela da „pobedi” neverovatnu vrelinu tog prvog letnjeg dana.










