Topić i Gardašević na pobedničkom postolju

Srpske atletičarke briljirale u inostranstvu
Na prestižnom Memorijalu Borisa Hanžekovića u Zagrebu, srpska atletičarka Angelina Topić ostvarila je pobedu u disciplini skok uvis, savladavši visinu od 1,94 metra. Takmičenje je bilo neizvesno do samog kraja, a drugo mesto zauzela je Jamajčanka Lamara Distin sa preskočenih 1,90 metara.
Ovaj trijumf donosi Angelini važne bodove i predstavlja odličnu uvertiru za nastavak sezone.
Paralelno, na atletskom mitingu u Poljskoj, Memorijalu Janusza Kusocińskog, Milica Gardašević je odnela pobedu u skoku udalj rezultatom 6,42 metra, potvrdivši stabilnu formu i status jedne od vodećih takmičarki u ovoj disciplini.
U Zagrebu se takmičio i Armin Sinančević, koji je u bacanju kugle ostvario rezultat od 20,11 metara, što mu je u izuzetno jakoj konkurenciji donelo osmo mesto.
Atletski vikend se nastavlja – pred nama su novi nastupi najboljih srpskih reprezentativaca, među kojima su Ivana Španović, Adriana Vilagoš, Aleksa Kijanović, Milana Tirnanić, Boško Kijanović i drugi.