Orlovi počinju pripreme za Ligu nacija

Selektor Krecu objavio spisak od 28 igrača
Reprezentacija Srbije u muškoj odbojci započeće pripreme za ovogodišnje izdanje Lige nacija u ponedeljak, 5. maja.
Selektor nacionalnog tima, George Krecu, objavio je širi spisak od 28 igrača koji će konkurisati za nastup u prvom međunarodnom izazovu ove sezone.
Srpski odbojkaši će se tokom Lige nacija takmičiti u tri grada – Sijanu (Kina), Beogradu i Apeldornu (Holandija).
Selektor Krecu je za ovaj ciklus pozvao sledeće igrače:
Tehničari:
Nikola Jovović, Vuk Todorović, Matija Milanović, Aleksa Batak i Danilo Veselić
Korektori:
Dražen Luburić, Dušan Nikolić i Luka Stanković
Libera:
Lazar Jeremić, Vukašin Ristić, Stefan Negić i Uroš Mišković
Blokeri:
Aleksandar Nedeljković, Nemanja Mašulović, Aleksandar Stefanović, Stefan Kokeza, Nemanja Antunović, Vladimir Gajović, Dušan Petrović i Andrej Rudić
Primači:
Marko Ivović, Miran Kujundžić, Pavle Perić, Veljko Mašulović, Vuk Kulpinac, Aleksa Mandić, Ignjat Dopuđ i Nikola Brborić
U prvoj nedelji Lige nacija, od 11. do 15. juna, Srbija će u kineskom gradu Sijanu igrati u C grupi protiv domaćina Kine, Poljske, Holandije, Japana i Turske.
Tokom druge sedmice, od 25. do 29. juna, Orlovi će u Beogradu odmeriti snage sa selekcijama Argentine, Kube, Holandije, Nemačke i Irana. U trećem kolu, koje je zakazano od 16. do 20. jula u Ljubljani, Srbija će u B grupi igrati protiv Slovenije, Italije, Holandije, Kanade i Ukrajine.
Zanimljivo je da Srbija tokom grupne faze neće imati susrete protiv Francuske, Bugarske, SAD, Brazila i Holandije (jedan meč je već odigran u ranijem kolu).
Završni turnir Lige nacija biće održan od 30. jula do 3. avgusta u kineskom gradu Ningbou, u dvorani Beilun. U završnicu će se plasirati domaćin i sedam najuspešnijih reprezentacija prema ukupnom plasmanu nakon interkontinentalne faze.
Prema pravilima FIVB-a, iz Lige nacija za 2025. godinu ispadaće samo poslednjeplasirani tim, a zameniće ga najbolja selekcija sa FIVB rang liste koja nije učestvovala u aktuelnoj Ligi nacija.