Mesec dana pritvora trinaestoj osumnjičenoj za nesreću na Železničkoj stanici u Novom Sadu
Trinaestoj osumnjičenoj J. S. M. u slučaju nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu, određeno je mesec dana pritvora.
Njoj je pritvor određen zbog postojanja osobitih okolnosti koje ukazuju da bi boravkom na slobodi mogla ometati postupak uticajem na svedoke i da bi u kratkom vremenskom periodu mogla ponoviti krivično delo.
Pored toga, način izvršenja i težina posledica krivičnog dela su doveli do uznemirenja javnosti, koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka.Na ovu odluku moguće je ulaganje žalbe.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu ranije je saopštilo da je J. S. M. na dan akcije hapšenja svih osumnjičenih bila nedostupna organima gonjenja. Ona je obuhvaćena istragom, zbog sumnje da je izvršila krivično delo Teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom Nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.
Sud u Novom Sadu odredio je u subotu Goranu Vesiću pritvor do 30 dana, nakon što mu je dan ranije Vlada Srbije ukinula imunitet. Pritvor do 30 dana određen je za još devet osumnjičenih za nesreću, dok je v.d. direktora Infrastrukture železnice Srbije u ostavci Jeleni Tanasković i Vesićevoj pomoćnici za železnički saobraćaj Aniti Dimovski određen tromesečni kućni pritvor uz elektronski nadzor.
Priština gradi još jednu nelegalnu policijsku bazu za maltretiranje Srba
Nakon protesta 5. novembra, u pritvoru na Klisi i dalje je aktivista Ivan Bjelić, kao i još četiri mladića i jedan maloletnik.Posle dve nedelje u pritvoru zbog učestvovanja na protestu, u petak uveče su pušteni student Relja Stanojević, predsednik Grupe građana „Heroji“ i odbornik Miša Bačulov i bivši predsednik Opštine Inđija i nekadašnji potpredsednik Vlade Vojvodine Goran Ješić.