Srpski kapiten pod znakom pitanja za start NBA sezone

Bogdanović trenira po posebnom režimu
Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović još uvek se nije oporavio od povrede zadnje lože, koju je zadobio krajem avgusta u 2. kolu Evrobasketa protiv Češke.
Ni mesec dana kasnije Bogdanović nije spreman za povratak, pa će i dalje trenirati po posebnom režimu, odvojen od ostatka ekipe Los Anđeles Klipersa.
To je potvrdio predsednik košarkaških operacija Klipersa, Lorens Frenk.
– Što se tiče Bogdana, zadobio je parcijalno kidanje proksimalne tetive zadnje lože tokom Eurobasketa. Još jedna informacija: Bred Bil je imao artroskopsku intervenciju na desnom kolenu u maju, dok je još bio u Finiksu, kako bi rešio iritaciju koju je osećao tokom prošle sezone. I Brad i Bogdan će učestvovati u kampu, ali ćemo pratiti njihov napredak tokom cele nedelje. Kavai Lenard je imao prvo zdravo leto posle dužeg vremena. Oseća se odlično. Imao je veoma, veoma produktivan period, radio je puno i nastavio da napreduje, i izuzetno je uzbuđen zbog početka sezone – istakao je Frenk.
U redovima Klipersa se nadaju da bi Bogdanović mogao da bude spreman za start NBA sezone 23. oktobra, kada tim iz Los Anđelesa gostuje Juti Džez u Solt Lejk Sitiju.