Predsednik Partizana najavio pojačanja i saradnju sa Metalcem

Beč i Minhen kao novi domaćini crno-belih
Predsednik Partizana Ostoja Mijailović govorio je za klupsku televiziju uoči predstavljanja novog dresa i posle dolaska svih pojačanja u Beograd.
U klub su stigli Šejk Milton, Džabari Parker i Dilan Osetkovski, ali posao na formiranju tima još nije završen.
– Tim još nije kompletan, fale nam jedna ili dve pozicije. Imamo neke igrače pod ugovorom za koje smatramo da treba da pronađu novu sredinu. Pregovaramo sa njihovim agentima i njima, da im nađemo neki novi klub i oslobodimo se tih ugovora. Paralelno smo na tržištu za poziciju centra i videćemo šta nam još nedostaje, ali u pitanju su zamenski igrači, ne igrači koji treba da čine stalni roster prve postave – istakao je Mijailović.
Naglasio je da su ambicije kluba porasle nakon potpisivanja ugovora sa Evroligom.
– Imamo mogućnost da napravimo dugoročan plan posle potpisivanja ugovora sa Evroligom. Želimo da pokažemo malo veće ambicije kada su u pitanju Evroliga i klupski ciljevi. Sama činjenica da smo povećali budžet za igrače za 35 odsto pokazuje da želimo više. Nama je najvažnije što smo zadržali kostur, niko nije otišao neplanski i tu smo napravili veliki posao. Prošlogodišnja ekipa će biti 30 odsto bolja, jer ovaj takmičarski ritam nije normalan – dupla kola, malo vremena za pripreme… Kontinuitet je vrlo bitan, a ova ekipa je nadograđena iskusnim igračima koji poseduju veliki košarkaški kvalitet – poručio je prvi čovek Partizana.
Posebno je izdvojio plan saradnje sa Metalcem iz Valjeva.
– U poodmakloj fazi smo da napravimo saradnju sa Metalcem, kako bi naše mlade igrače razvijali u toj ekipi – rekao je Mijailović.
Najavio je i spektakl van granica Srbije.
– Prinuđeni smo da tri utakmice odigramo van Arene, tražimo velike košarkaške gradove u Evropi gde ima mnogo naših ljudi u dijaspori. U ovom trenutku razmišljamo o Beču i Minhenu. Da ne spominjem treći grad jer još nije sigurno da ćemo igrati tamo. Ideja je da, recimo, u Beču odigramo utakmicu na Srpsku Novu godinu protiv Olimpijakosa – otkrio je predsednik crno-belih.