Kristijano Ronaldo prvi fudbaler sa milijardom evra na računu

Sledeći cilj 1000 golova u karijeri
Kristijano Ronaldo je postao prvi fudbaler u istoriji čije bogatstvo prelazi milijardu evra, tačnije, Portugalac je trenutno vredan 1,2 milijarde evra.
Prema američkom finansijskom časopisu Blumberg, Ronaldo je dostigao ovu rekordnu granicu zahvaljujući unosnim višegodišnjim ugovorima sa kompanijama Najki i Armani, ali najveći finansijski skok doneo mu je produžetak saradnje sa klubom Al-Naser.
Nova saradnja sa Saudijcima dodatno će mu povećati bogatstvo za još 400 miliona evra.
Portugalac, dakle, ne posustaje ni na terenu, ali ni van njega.
Njegov sledeći cilj su 1000 golova u karijeri, a trenutno je na brojci od 946 pogodaka na klupskom i reprezentativnom nivou.
– Mislim da mogu još mnogo da dam i klubu i reprezentaciji, želim da igram još dugo, ali ne previše dugo, da budem iskren. Nadam se da ću, kada se jednog dana povučem, biti zadovoljan jer sam dao sve od sebe. Svestan sam da nemam još mnogo godina igranja fudbala ispred sebe, ali želim da iskoristim ono malo vremena koje imam. Moja filosofija je da živim iz dana u dan. Nemam dugoročne planove. Uživam u svakom danu i svakom treningu – rekao je nedavno Portugalac.