Kapiten omladinaca Barselone Ugo Alba na meti crveno-belih

Crvena zvezda u potrazi za novim Danijem Olmom
Kako prenosi španski novinar Anhel Garsija, Crvena zvezda je zainteresovana za talentovanog fudbalera Uga Albu, kapitena omladinske ekipe Barselone.
Alba je sa kapitenskom trakom na ruci prošle sezone predvodio svoj tim do titule u elitnom omladinskom takmičenju.
Ugovor sa katalonskim klubom ističe mu krajem juna, što otvara mogućnost da crveno-beli iskoriste situaciju i dovedu ga bez obeštećenja.
Ideja Zvezde, navodi se, mogla bi da podseća na svojevrsni „projekat Dani Olmo“, po uzoru na zagrebački Dinamo, koji je talentovanog Španca doveo kao 15-godišnjaka. Olmo se u međuvremenu afirmisao, postao šampion Evrope sa reprezentacijom Španije i ovog leta se vratio u Barselonu.
Alba, koji ima 19 godina, prošle sezone je postigao pet golova u omladinskoj Ligi šampiona, uključujući i jedan protiv Crvene zvezde u Beogradu, 6. novembra, u pobedi Barselone rezultatom 2:1.
Iako nosi kapitensku traku u mlađim kategorijama, Alba još nije dobio priliku u prvom timu Barselone, za razliku od svojih vršnjaka i mlađih kolega poput Lamina Jamala, Marka Bernala, Paua Kubarsija i Ektora Forta, koji su već sada deo seniorskog tima Hansija Flika.
Očigledno je da u Barseloni još ne vide Albu kao igrača koji je dostigao neophodan nivo za prvi tim, a tu eventualnu procenu mogla bi da iskoristi Crvena zvezda i privuče mladog Španca u svoje redove.