Igranka bez prestanka
Država opet spasava Partizan
Fudbalski klub Partizan uspešno je prošao januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali kako prethodnih, tako i ovog puta uz pomoć države.
Klub iz Humske je opet upao u „cajtnot“ i našao se u bezizlaznoj situaciji, o čemu je u sredu govorio i Predrag Mijatović, te je najavio da će se crno-beli ponovo obratiti čelnicima države za novac.
Ponovo su ga dobili, ovog puta 2.200.000 evra, pa sada ukupna pomoć države na račun FK Partizan iznosi 22.000.000 evra.
Glavnica od čak 1.600.000 evra ići će na račun bivšeg igrača Patrika Andradea, još jednog u nizu ozbiljnih promašaja koji su dovedeni, a deo će biti uložen i u vraćanje dugova prema bivšem igraču Stefanu Kovaču.
Partizan je izbegao izbacivanje iz Evrope, ali će nove muke imati za tri meseca, kada na redu bude novi monitoring Evropske kuće fudbala.
Ostaje da vidimo da li će ovog januara ostati nešto novca za pojačanja koja su, priznao je i Mijatović, kao i trener Nenad Stojaković, u ovom trenutku neophodna.













