Đorđe Nikolić obukao dres Čuke
Objavljeno 12/02/2026
0
Đorđe Nikolić potpisao je ugovor sa beogradskim klubom do januara 2027. godine i tako se posle dugog niza godina u inostranstvu vratio u srpski fudbal.
Golman (28), koji je prošao mlađe kategorije Crvene zvezde i Partizana, seniorsku afirmaciju stekao je u Jagodini, a potom gradio internacionalnu karijeru kroz Bazel, Šafhauzen, Tun, Arau, Ujpešt i Sivas.
Po dolasku na Banovo brdo nije krio emocije.
– Pre svega, presrećan sam što ću biti deo ovakvog kluba, jedva čekam da krenem sa treninzima i da se stavim na raspolaganje treneru. Vratio sam se u Srbiju posle dugo godina igranja u inostranstvu, drago mi je da ću igrati u svom rodnom gradu, gde je moja porodica. Jesam bio u mlađim kategorijama ovde, ali će Čukarički biti moj prvi seniorski klub iz rodnog grada. Pun sam entuzijazma što se tiče dolaska u Čukarički – rekao je Nikolić.
Iza njega je i period oporavka od povrede, ali sada je, kako kaže, potpuno spreman.
– Oporavljao sam se od povrede, konačno je došlo do trenutka da sam fizički spreman. Pojavilo se interesovanje Čukaričkog, vrlo brzo smo se dogovorili, sa moje strane nije bilo nikakve dileme, radujem se što je sve tako prošlo – dodao je novi čuvar mreže „brđana“.
Nikolić je prošao sve mlađe selekcije Srbije, a 2021. godine branio je i za A reprezentaciju u prijateljskom susretu protiv Jamajke. Posebno poglavlje njegove karijere vezano je za Švajcarsku.
– Posle jedne sezone branjenja u Super ligi za Jagodinu, a u trenutku kad sam bio član mlađih reprezentativnih kategorija Srbije, dobio sam ponudu iz Bazela. Tamo sam proveo šest godina pod ugovorom, od toga tri godine na pozajmici. Stekao sam iskustvo igranja na ozbiljnom nivou, nastupao sam u evropskim takmičenjima, delio svlačionicu sa vrhunskim igračima i mogu da kažem da sam tu fudbalski odrastao. Potom sam bio malo manje od dve godine u Ujpeštu, takođe veliki klub, sa sjajnim navijačima i bogatom istorijom. Usledio je odlazak u Tursku, nažalost ispali smo u drugu ligu, tada je već moja situacija kao golmana stranca bila sasvim drugačija – objasnio je Nikolić.
U Čukaričkom ga čeka jaka konkurencija – iskusni Vladimir Stojković i talentovani Vladan Čarapić.
– Cela moja generacija je odrasla gledajući Stojkovića na golu reprezentacije, on je obeležio čitavu deceniju i više od toga u reprezentativnom smislu, sa odličnim, konstantnim nastupima. Karijera za poštovanje, činjenica da je i dalje na golu, da je u takvoj fizičkoj spremi, za svakoga od nas mlađih je uzor. Sa druge strane, tu je mladi Čarapić, koji je veliki talenat. Bio sam u njegovim kopačkama, siguran sam da nekim svojim iskustvom mogu da mu pomognem. Ubeđen sam da će to biti zdrava, dobra konkurencija i da ćemo zajedno sa trenerom Oliverom Kovačevićem pomoći ekipi da napravimo dobre rezultate i da klub bude uspešan – istakao je Nikolić.
Čukarički je dobio iskusnog golmana sa bogatim inostranim stažom, a Nikolić priliku da u rodnom gradu započne novo poglavlje karijere.

Dobrodošli na portal “IzPrveRuke”. Korišćenjem bilo kog dela portala i/ili aplikacije automatski prihvatate aktuelne Uslove korišćenja. Prihvatanjem Uslova korišćenja dajete svoj bezuslovni i neopozivi pristanak da ćete ih se pridržavati prilikom korišćenja portala.
