Adelman nezadovoljan suđenjem
Objavljeno 02/02/2026
0
51 Views
Trener Denver Nagetsa Dejvid Adelman izneo je svoje viđenje poraza od Oklahoma Siti Tandera, koji su u gostima slavili rezultatom 121:111.
Američki stručnjak posebno se osvrnuo na kriterijum suđenja, naglasivši da Nikola Jokić nije imao isti tretman kao pojedini protivnički igrači.
–Sudije sviraju ono što vide, ali je činjenica da se centrima u ovoj ligi sudi potpuno drugačije nego bekovima. To je prosto istina. Različiti delovi terena imaju različit kriterijum. Nikola je čitavu utakmicu bio pod kontaktom, cela ekipa Oklahome ga je čuvala, a on završi sa četiri bacanja, dok njihov najbolji igrač izvede 13. Moramo da naučimo da igramo kroz taj kontakt– poručio je Adelman.
Ipak, trener Nagetsa nije želeo da traži alibi u sudijama, već je ukazao na sopstvene propuste, pre svega veliki broj izgubljenih lopti.
–Nismo izgubili zbog sudija, već zato što nismo bili dovoljno dobri. Imali smo 18 izgubljenih lopti, što je nedopustivo u ovakvim utakmicama. Forsirali smo neke situacije umesto da tražimo slobodnog igrača. Oklahoma ima istorijski dobru odbranu i nismo odgovorili na pravi način– iskreno je rekao Adelman.
Na kraju, izdvojio je partiju Pejtona Votsona, koji je bio jedan od retkih svetlih primera u redovima Denvera.
–Pejton je bio sjajan, njegov trud je neverovatan. Šutirao je odlično, pogodio pet trojki, a uz to je morao da čuva Šeja i juri se kroz bezbroj blokova. On je definitivno naša svetla tačka u poslednjih nekoliko meseci– zaključio je Adelman.

Dobrodošli na portal “IzPrveRuke”. Korišćenjem bilo kog dela portala i/ili aplikacije automatski prihvatate aktuelne Uslove korišćenja. Prihvatanjem Uslova korišćenja dajete svoj bezuslovni i neopozivi pristanak da ćete ih se pridržavati prilikom korišćenja portala.
