Remi Radničkog 1923 i Javora u Kragujevcu
Objavljeno 13/12/2025
0
184 Views
Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca i Javora iz Ivanjice odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 19. kola Superlige Srbije, u meču koji je doneo dosta borbe, ali i dva potpuno različita poluvremena.
Podela bodova na kraju je bila realan ishod, a posebno značajna za goste, koji su tako zaustavili negativnu seriju i vratili samopouzdanje.
Kragujevčani su znatno odlučnije otvorili susret i od samog starta nametnuli ritam, što je krunisano pogotkom Soklera. Slovenački napadač je još jednom pokazao zašto nosi epitet pravog pojačanja. Iskoristio je nepažnju poslednje linije Javora, izašao sam pred gol i matirao Vasiljevića za vođstvo domaćina.
Primljeni gol bio je jasan signal za Javor da mora agresivnije i hrabrije ka protivničkom golu.
Ekipa iz Ivanjice postepeno je preuzimala inicijativu, a do izjednačenja je stigla nakon prekida, segmenta igre u kojem su gosti bili posebno opasni. Sabo je precizno ubacio loptu iz kornera, a Dukure je sjajnim skokom nadvisio čuvare i udarcem glavom savladao Lijeskića.
U drugom poluvremenu Radnički je pokušavao da ponovo nametne tempo i dođe do gola vrednog tri boda, ali je Javor odigrao disciplinovano u defanzivi, ne ostavljajući mnogo prostora rivalu. Domaćin je imao više loptu u nogama i inicijativu, ali bez pravih, zrelih prilika da ozbiljnije ugrozi gol gostiju.
Do kraja meča borba se vodila uglavnom na sredini terena, uz čvrste duele i oprez sa obe strane, pa je rezultat ostao nepromenjen.
Radnički je propustio priliku da upiše novu pobedu pred svojim navijačima, dok Javor iz Kragujevca odnosi bod koji bi mogao da bude važan u nastavku borbe za stabilniji položaj na tabeli.

Dobrodošli na portal “IzPrveRuke”. Korišćenjem bilo kog dela portala i/ili aplikacije automatski prihvatate aktuelne Uslove korišćenja. Prihvatanjem Uslova korišćenja dajete svoj bezuslovni i neopozivi pristanak da ćete ih se pridržavati prilikom korišćenja portala.
