Srpske rukometašice startovale pobedom
Srbija – Urugvaj 31:19 (15:10)
Reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na startu Svetskog prvenstva, a prvi protivnik koji je pred našim devojkama položio oružje bio je Urugvaj.
Trebalo je našim reprezentativkama dosta vremena da se zagreju i ubace u petu brzinu. Igrale su dozirano, koliko je bilo i potrebno da privedu utakmicu kraju i osvoje prva dva boda.
Igru našeg tima poremetila su dva isključenja Jovane Skrobić koja je ostatak vremena provela na klupi. Šansu su dobile Sara Garović i Emilija Lazić i iskoristile je, pa je naš tim na odmor otišao sa prednosti od pet golova – 15:10.
Na terenu je bila mlada Tamara Kocić koja je odigrala sjajan meč, Dunja Radević je dobro pratila s druge strane, dok su i bekovi postali raspoloženi.
Kako je vreme odmicalo igra našeg tima je bila sve bolja i ubedljivija, pa je u 50. minutu bilo 25:16, a onda je sa linije penala Vukajlović prvi put donela Srbiji deset golova 26:16 i do kraja utakmice je jedino bilo neizvesno sa kojom razlikom će ona biti završena.
Selektor reprezentacije Srbije, Hose Ignasio Prade je posle meča rekao:
– Zadovoljan sam pobedom, igrali smo kako treba i rotirali igračice, odmorili većinu za bitnije utakmice. Već sutra nas čeka težak meč protiv Islanda. Srećni smo zbog dva boda i pobede, ali znamo da nas čeka naporan posao dalje.
Mlada Tamara Kocić je odigrala sjajno, pokrivala sve na terenu i bila veoma precizna:
– Srećna sam, ovo je jedna od mojih boljih utkamica i mislim da je čitav tim bio na visini zadatka. Imamo vremena da ispravimo neke greške, ali možemo da budemo zadovoljni otvaranjem.
Štutgart – Dvorana: Porše arena. Gledalaca: 2000. Sedmerci: Srbija 4(2), Urugvaj 2(-). Isljključenja: Srbija 8, Urugvaj 2 minuta.
SRBIJA: Radosavaljević, Lazić 2, Mandić, Tabak, Janjušević 2, Risović (pet odbrana, penal), Mitrović, Kocić 5, Jovović 4 (1), Skrobić 1, Petković (3 odbrane), Radević 3, Cvijić 3, Vukajlović 3, Garović 4.
URUGVAJ: Pesina , Grieko 4, M. Bariero, K. Bariero2, Šninka 1, Turner, Bianko 1, Gonzales, Ferari 1, Hergatkorzina, Pesina2, Golda (5 odbrana), Gičion, Modernel, Kampos 5, Estman 3.
U drugom meču naše grupe Nemačka – Island 32:25.
Pritivnik Srbije u drugom kolu je Island u četvrtak od 20.30.












