Vlasnik Denvera o Jokićevom ugovoru

Ponudu ćemo dati, odluka je na njemu
Džoš Krenke, vlasnik Denver Nagetsa, govorio je na konferenciji za medije o mogućem produžetku ugovora sa Nikolom Jokićem, naglasivši da će klub iz Kolorada učiniti sve da zadrži srpskog asa, ali i da će konačna odluka biti isključivo Jokićeva.
– Sigurno ćemo mu ponuditi, nisam siguran da li će prihvatiti – rekao je Krenke, a zatim detaljnije objasnio stav kluba:
– Objасnićemo mu svaki finansijski parametar u pogledu potpisivanja odmah i kasnije. Uvek smo transparentni. Treba da donese najbolju odluku za sebe i svoju porodicu, podržaćemo ga u tome.-
Nikola Jokić se trenutno nalazi usred petogodišnjeg ugovora vrednog 276 miliona dolara, koji važi do sezone 2027/28, kada ima igračku opciju da li će ostati u Denveru. Nakon toga, od sezone 2028/29, postaje neograničeni slobodni agent.
U prethodnoj sezoni, Jokić je predvodio Nagetse do polufinala Zapadne konferencije, a regularni deo takmičenja završio je sa impresivnim prosekom od 29,6 poena, 12,7 skokova i 10,2 asistencije po utakmici.