Đoković rođendan proslavio pobedom

Revanš Arnaldiju za poraz u Madridu
Novak Đoković se plasirao u polufinale turnira u Ženevi pošto je savladao Matea Arnaldija sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.
Meč je trajao 99 minuta, a šampion je u prvom setu delovao gotovo nepogrešivo. Preciznim udarcima bez grešaka, napravio je brejk u trećem gemu, što mu je bilo dovoljno da osigura vođstvo od 1:0.
Drugi set je doneo znatno više drame. Đoković je napravio dve duple greške i Italijan je brzo poveo 4:1 na svoj servis. U tom trenutku srpski teniser je razbio reket, što je izazvalo negodovanje publike i zatim zaigrao na najvišem nivou, osvojio pet uzastopnih gemova i sa 6:4 završio meč.
Arnaldi, koji je nedavno savladao Đokovića u Madridu, ovaj put nije uspeo da ponovi senzaciju, a za finale će se Novak boriti sa boljim iz duela Popirin – Nori.
Domaćin je na kraju izneo i tortu i čestitao legendi 38. rođendan.