„Memory Lane – 40 godina hip-hopa“: promocija kompilacije, projekcija filma i puno žurki u završnoj fazi izložbe

Velika kolekcionarska izložba „Memory Lane – 40 godina hip-hopa“ polako ulazi u završnu fazu, ali donosi još mnogo sadržaja u kojem će posetioci moći da uživaju do 21. marta u prelepom enterijeru Instituta Liszt (Mađarski kulturni centar, Evropski trg).
O kvalitetu i jedinstvenosti izložbe najbolje svedoče hiljade posetilaca koji su je obišli u prva dva tjedna, izuzetan medijski interes, ali i podrška koju je njen spiritus movens, Phat Phillie, dobio putem društvenih mreža od najvećih svetskih imena hip-hopa, kao što su B-Real (Cypress Hill), De La Soul, Chuck D (Public Enemy), DJ Premier i mnogi drugi. Priču zaokružuju i eksponati mađarskih kolekcionara DJ GYöReMiXa! i Krisztiana Kindlera, koji pokazuju kako je hip-hop istovremeno rastao i u susednoj državi. Ulaz na izložbu je besplatan.
Bogati program se nastavlja već u sredu, 12. marta, projekcijom filma „A Hip-Hop Minute“. Biće to prava poslastica za ljubitelje ovog žanra i urbane kulture, između ostalog i zato što će ovom prilikom poseban gost iz Belgije biti sam autor filma, Pascal Garnier. Film dolazi kao nastavak kultnog dokumentarca „Big Fun In The Big Town“ iz 1986. godine. U njemu se ponovo razgovara sa umetnicima koji se pojavljuju u prvom filmu, kao što su LL Cool J, DMC i Marley Marl.
Pre projekcije, Garnier će održati Q&A sesiju sa posetiocima, dok će na afterpartiju atmosferu podići mađarska trip-hop grupa, Levente Fegyverneky Trio. Projekcija počinje u 18 sati, a nastup u 20 sati.
Trailer:
Već dan kasnije u goste dolaze Saša Antić i Luka Barbić (TBF / Banana Zvuk). Splitski umetnici iz zlatne hrvatske hip-hop generacije pobrinuće se za odličnu atmosferu i još jednu vrhunsku žurku u okviru izložbe svojim majstorskim muzičkim odabirom. Svirka počinje u 17 sati (četvrtak).
Međunarodni EU projekat She Raps („One repuju“), čiji je cilj osnaživanje i profesionalizacija reperica, dao je značajan doprinos i ovoj manifestaciji. Pobednice takmičenja iz Belgije, Portugala, Crne Gore, Slovenije i Francuske predstavile su se sjajnim nastupom pred publikom u Institutu Liszt, a pre toga su u United Pop Akademiji tri dana snimale zajedničku pesmu „Yeah I Know“, pod dirigentskom palicom proslavljenog producenta Kooladea. Nakon Zagreba, spremaju im se nastupi na festivalima u Belgiji, Francuskoj i Portugalu, dok će im zajednička pesma uskoro biti objavljena na svim digitalnim platformama.
A onda – vrhunac na kraju! U petak, 20. marta, od 18 do 22 sata, priprema se završna žurka, kojom će se dostojno oprostiti od Instituta Liszt i ovog istorijskog i po mnogo čemu jedinstvenog događaja. Mađarski kulturni centar još jednom će se zatresti ritmovima vrhunskog hip-hopa i pripremiti sve za poslednji dan izložbe, ali će to biti i prilika za promociju dugo očekivane kompilacije „Zagreb Rap Demo (1985-1992)“. Za DJ pult dolaze Slavin Balen, Damir Cuculić, Toxic i Bizzo.

Marko Obradović Edge – Memory Lane(6)
Posetioci će imati priliku da kupe ograničene tematske proizvode vezane za izložbu, kao što su majice, razglednice, torbe, magneti, kao i pažljivo skrojen katalog izložbe sa čak 90 stranica, te mnoštvo drugih suvenira. Glavni partner celog projekta, Monkey Shoulder, osigurao je piće dobrodošlice za sve prisutne. Vredi istaći da je izložbu podržala i Turistička zajednica grada Zagreba, dok je za vizuelni identitet zaslužna kreativna agencija Stožer.
Phat Phillie poziva sve da mu se pridruže u narednim danima, jer bila bi šteta propustiti ovakvu priliku i ne videti kako se kroz jednu ličnu i intimnu priču razvijala ova supkultura tokom proteklih 40 godina!