Erdogan prekinuo turski fudbalski šampionat
RAZLOG – PREBIJANJE SUDIJE NA UTAKMICI ANGARAGUDŽU – RIZESPOR
Fudbalski savez Turske odlučio je da prekine prvenstvo na neodređeno vreme nakon napada na glavnog sudiju utakmice Ankaragudžu – Rizespor.
Predsednik domaćih Faruk Kodža ušao je na teren, prišao sudiji i udario ga pesnicom u glavu.
Utakmica je završena 1:1, Hakim Umut Meler tokom meča dodelio je pet žutih kartona i po jedan crveni u poslednjih deset minuta, domaćima u 89. i Rizeu u 94. Haos je nastao kada su gosti izjednačili u 97. minutu. Tada je na scenu stupio predsednik Kodža i na centru nokautirao sudiju Melera.
FS Turske je sazvao vanredni sastanak na kojem je doneta odluka da se prekine prvenstvo na neodređeno vreme, udruženje turskih fudbalskih sudija pozvalo je članove da iskoriste pravo na povlačenje, a oglasio se i predsednik države, Redžep Tajip Erdogan.
“Osuđujem napad na sudiju fudbalske utakmice. Nikada nećemo da dopustimo da se nasilje umeša u turski sport” poručio je Erdogan.
Halil Umut Meler je primljen u bolnicu, a prema navodima turskih medija, uhapšene su najmanje tri osobe, među kojima je i predsednik Ankaragudžua.